vedubox ozellikler

Vedubox'ı keşfedin

Vedubox Türkiye’nin tek %100 bulut teknolojisine sahip entegre video konferans , e-eğitim/uzaktan eğitim, dijital eğitim ve ders yönetim sistemidir.

Yeni neslin beklentilerine uygun olarak, kurslar, akademiler, kariyer eğitim ve yabancı dil eğitim merkezleri, okullar, üniversiteler gibi eğitim kurumlarının internet üzerinden e-eğitim hizmeti sunmalarını sağlamak için tasarlanmıştır.

Eğitim İçerik Yönetimi

Sistemde sınırsız eğitim/ders oluşturulabilir. Eğitim içerisine video, doküman, sunum, youtube/vimeo v.b. içerikler eklenebilir. Konu başlıkları oluşturulabilir. İçerikler sıralanabilir ve düzenlenebilir.

Her bir  içerik öncesinde ve sonrasında sorular ve testler eklenebilir. Videoların içerisine sorular eklenerek etkileşimli videolar oluşturulabilir. Başarılı olunması durumunda katılımcı ve başarı sertifikası sistem tarafından oluşturulabilir. Kullanıcılara ödev/görev ataması yapılabilir. Eğitime özel yorum, duyuru, anket ve forum gibi özellikler de mevcuttur.

vedubox uzaktan eğitim yazilimi

Video Konferans

Sistem oldukça gelişmiş video konferans özelliklerine sahiptir. Aynı anda 100, 300, 500 katılımcı toplantı yapılmasını sağlar. İstenirse özel ya da grup toplantı ve görüşmeleri de yapılabilir.

Toplantı günleri ve  saatleri takvim içinde planlanabilir. Video konferans iptal edilebilir. Gün ve saati değiştirilebilir.Bütün katılımcılarla otomatik takvim paylaşımı özelliği vardır. Katılımcılara toplantı gün ve saati ile ilgili e-posta ve sms gönderilebilir. Toplantı sırasında kayıt yapılabilir. Kayıt sonradan tekrar tekrar izlenebilir. İzin verilmiş ise kaydı indirilebilir. Toplantı katılımcıları ile ilgili gelişmiş raporlama özelliği mevcuttur. Video konferans ekranında katılımcıları yönetme, seslerini ve görüntülerini kapatma, toplantıdan atma, ekran paylaşımı, buluta ya da bilgisayara kaydetme, beyaz tahta, ekran düzeni, ses ve görüntü ayarları gibi özellikler mevcuttur.

Ekran paylaşımı için doküman, sunum yüklemeye gerek yoktur. Bilgisayardaki herhangi bir doküman ya da program paylaşılabilir. Birlikte üzerine yazı yazma ve işaretleme (annotation) özellikleri de vardır. Breakout denilen toplantı sırasında küçük toplantı gruplarına bölünebilme ve tekrar tek toplantıda birleşme özellikleri mevcuttur.  Katılımcı,misafir, moderatör, sunumcu gibi roller de mevcuttur. Canlı etkinlikler facebook ve youtube a canlı yayın edilebilir. Aynı anda alınan lisansa bağlı olarak istenildiği kadar canlı etkinlik planlanabilir.

Soru Bankası, Test ve Sınav

Soru ve test kategorileri ve soru bankasında farklı tip sorular oluşturulabilir. Sorular manual, excelden ya da pdf soru kitapçığından oluşturulabilir. Latex editörü ile matematiksel ifadeler girilebilir. Kategorize edilebilir. Soru bankasından sorular elle ya da otomatik çekilerek test ve sınavlar oluşturulabilir.

Testler eğitimler içindeki içerikler ile eşleştirilebilir. Test ve sınav raporları ve analizleri sistem tarafından sunulur. Değerlendirmeler açık uçlu sorulara verilen cevaplar dışında otomatik yapılır. Sorular, test ve sınav sonuçları dışarı excel olarak aktarılabilir. Optik okuyucu sonuçları sisteme aktarılabilir ve otomatik olarak değerlendirilebilir. Soru-cevap eğitmen tarafından değiştirilebilir. Testlere ve sınavlara süre verilebilir. Testlere ve sınavlara bir den fazla katılım, soru cevap şıklarının farklı gelmesi gibi özellikler de mevcuttur.

vedubox sınav test

Etkileşimli Video

Sistem içerisine video eklendikten sonra istenilen anlara (saniye) soru eklenmesi mümkündür. Etkileşimli video denilen bu özellik sayesinde uzun videoların kullanıcı etkileşiminde seyredilmesi sağlanır.

En sevdiğiniz araçlarla entegre edin

İşletmenizi pazarlama ve ortaklık araçlarıyla bağlayın ve satışlarınızı artırın!

Raporlama ve Analiz

Kullanıcılar, eğitimler, toplantılar, webinarlar ve canlı dersler ile ilgili gelişmiş raporlar ve analizleri sistem yöneticisi, yönetici ve öğretmen düzeylerinde mevcuttur. Özet ve detay raporlar sunulur. Raporlar excel çıktısı olarak alınabilir. Eğitim, test, sınav, canlı etkinliklere katılım, ödeme , kullanıcı raporları ve analizleri sistem tarafından sunulur.

Forum – Haber Akışı

Sistem içerisinde gelişmiş forum ve haber akışı özellikleri sunulmaktadır. Facebook, linkedin gibi sosyal paylaşım ortamı oluşturulabilir ve kullanıcılar verilen izinlere göre paylaşımda bulunabilirler. Sistem yöneticisi ve eğitmenler içerikleri yönetebilir ve istenirse içerikler onaya bağlı yayınlanabilir.

Anlık Öğrenme

Sistem içerisinde anlık öğrenme desteklenir. Eğitmenler tarafından eklenen kısa içerikler kullanıcı ekranında belirir ve tamamladıkça sıradaki içerikler sunulur.

Webinar

Webinar yani online seminer modülü de video konferans modülü özelliklerine sahiptir. Aynı anda 100-10000 kullanıcı katılmasına izin verebilir. Ayrıca seminer/sınıf yönetimi özellikleri sunar. Katılımcılar el kaldır butonu ile söz alabilirler. Anket yapılabilir.

Canlı Ders

Webinar modülü ile aynı özelliklere sahiptir.

Mesajlaşma

Sistem WhatsApp benzeri mesajlaşma özellikleri sunar. Ayrıca kontak kişi ile görüntülü görüşme imkanı da vardır.

Soru & Cevap

Her bir kullanıcı eğitmene soru sorabilir. Soru ekine doküman, resim ekleyebilir. Eğitmen tarafından sorular cevaplanabilir.

Tekrar İzle

Video konferanslar (toplantılar), canlı görüşmeler, canlı eğitimler ve webinarlar kayıt edilebilir. Sonrasında tekrar tekrar izlenebilir ve izin verilmiş ise indirilebilir. Canlı etkinlik içindeki anlık mesajlaşma (chat)  kayıtları da görüntülenebilir ve indirilebilir.

Kütüphane

Farklı kategori ve konu başlıklarına göre doküman, video, link, youtube/vimeo v.b. içerikler sisteme eklenebilir. İndirebilme gibi özellikleri ayarlanabilir.

Oyunlaştırma

Kullanıcılar sistem içerisindeki her bir etkileşim sonrasında puan kazanabilirler ve kazandıkları puanlara göre diğer kullanıcılar ile kıyaslanabilirler. Rozet, kupa ve hediye alabilirler.

Destek

Kullanıcılar sistem yöneticisine destek taleplerini destek formlarını doldurarak bildirebilir ve cevap alabilirler.

SMS / E-Mail

Sistem içerisinde otomatik ya da isteğe bağlı olarak kullanıcılara farklı durumlarda email ve entegre edilmesi durumunda SMS gönderilebilmektedir.

Blog

İzin verilen kullanıcılar tarafından sisteme blog yazıları eklenebilir, düzenlenebilir ve paylaşılabilir.

Sosyal Paylaşım Grupları

Facebook, linkedin benzeri sosyal paylaşım grupları oluşturulabilir. Kullanıcıların paylaşım yapmasına imkan verilebilir.

Sistem Yöneticisi

Sistem yöneticisi sistem ile ilgili genel ayarları düzenleyebilir. Giriş ekranı arka planı, sistem rengi, logo gibi kuruma özel düzenlemeler yapabilir. Ek sistem yöneticileri ekleyebilir. Eğitmen, öğrenci, yönetici, veli gibi farklı rollerde kullanıcılar tanımlayabilir. Kullanıcılara birden fazla rol ataması yapılabilir. Eğitimler ve kataloglar oluşturabilir. E-Ticaret ayarları yapabilir. İçerik ekleyebilir ve düzenleyebilir. Raporlar alabilir. Log kayıtlarına erişebilir. Canlı eğitim, toplantı ve webinar planlayabilir. Anketler ve duyurular oluşturabilir. Blog içerikleri ekleyebilir ve düzenleyebilir.

Yönetici

Yönetici modülünde kendisine bağlı kullanıcıların raporlarına erişim imkanı verilir. Yönetici aynı zamanda izin verilmesi durumunda kendi biriminde kullanıcı kaydı, güncellemesi ve silmesini de yapabilir.

Eğitmen

Eğitmen rolündeki kullanıcılar izin verilirse eğitim başlıkları oluşturabilirler. Eğitimlerine içerik ekleyebilir ve düzenleyebilirler. Ödev/görev verebilir, duyuru ve anket yapabilirler. Soru, test ve sınav oluşturabilirler. Kütüphane içine içerik ekleyebilirler.  Blog sayfaları oluşturabilirler. Kendi öğrencilerinin raporlarını alabilirler ve analizlerini görebilirler. Kullanıcılar ile mesajlaşabilirler. İstedikleri günlere ve saatlere canlı eğitim, görüşme, toplantı ve webinar planlayabilirler. SMS ve email gönderebilirler. Öğrencilerin sorularına cevap verebilirler. İzin verilmesi durumunda kendi eğitimlerine öğrenci kaydı yapabilirler, kayıtlarını düzenleyebilir ve silebilirler.

Öğrenci

Öğrenciler sisteme kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapabilir. Şifresini unutursa şifremi unuttum ile yeni şifre alabilir. Kullanıcı profilinden bilgilerini güncelleyebilir ve şifresini değiştirebilir. Duyuruları ve anketleri görebilir. Liderlik tablosunda kendisini diğer kullanıcılar ile kıyaslayabilir. Kazandığı rozetleri ve kupaları görebilir. Kendisine atanan eğitimleri görebilir ve içindeki içeriklere erişebilir. Test ve sınav sonuçlarını görebilir. Canlı eğitimlere, toplantılara ve webinarlare katılabilir. Canlı etkinlik kayıtlarına erişebilir ve tekrar tekrar izleyebilir. Diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilir. Blog ve kütüphane içeriklerine erişebilir. Sosyal paylaşım gruplarına üye olabilir ve paylaşımda bulunabilir.

Veli

K12 (Okul, Kolej, Kurs) kullanımlarında istenirse veli modülü de sistem içerisinden sunulabilir. Velilerin çocukları hakkında rapor alması sağlanabilir. Veli görüşme, toplantı, seminerlerine katılma imkanı verilebilir. Duyurular ve anketler sunulabilir.

REST API

API ile portal ve kurumsal uygulamalara ve web sitelerine entegrasyon sağlanabilmektedir.

SSO ve LDAP

Sistemi yeni bir kullanıcı ve şifre tanımlamadan, kurumun kendi sistemlerindeki mevcut tek hesap kullanıcı ve şifre ile kullanabilmesi için SSO ve LDAP entegrasyon özellikleri de mevcuttur.

Portal

Bu modül sayesinde eğitimler Udemy benzeri bir web sitesi şeklinde internet kullanıcılarına sunulabilir. Kategorize edilebilir ve arama, üye ol, satın al gibi özellikler de sunulur.

e-Ticaret Modülü

Sistem Paypal, Iyzico gibi online ödeme sistemlerine entegre olur. Bu sayede eğitim satışları kredi kart ödemesi şeklinde yapılabilir. Ödemeler kurumun banka hesabına aktarılır. Kullanıcıların kredi kartı bilgileri sistemde tutulmaz. Ödemeler online ödeme sistemleri üzerinden güvenli bir şekilde yapılır. Satış raporları sistemden istenildiğinde alınabilir.

Çok Dilli Arayüz

Sistem çok dillidir ve bir çok dünya dilini destekler.

[/vc_section]

Şimdi Dene!

Uzaktan eğitim ihtiyaçlarınız için, kolay, hızlı ve esnek bir çözüm. En iyi özellikleri sunan, bu yenilikçi  Eğitim Platformunu şimdi deneyin!