LMS (Öğrenim Yönetim Sistemleri)’ nin kullanıldığı sektörlere bakıldığında en çok kullanılan sektörün eğitim sektörü olduğu görülmektedir. Uzaktan eğitim, örgün eğitim kurumlarında kullanıldığı gibi özel kurslarda, dershanelerde yaygın eğitim aracı olarak ta kullanılabilir. Bu anlamda Vedubox güçlü altyapısıyla özel eğitim kurumlarına e-öğrenme ortamları sunmaktadır.

  • Kendi hızında öğrenme: Her kurs katılımcısının öğrenme hızı aynı değildir, kimi daha hızlı kimi daha yavaş öğrenebilir. Bu durumda, Vedubox her öğrencinin kendi hızında öğrenmesini sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.
  • Canlı video: Görüntülü görüşme desteğiyle anlık canlı dersler yapılabilir ve daha sonra izlenmek üzere kaydedilebilir. Böylelikle öğrenciler anlamadıkları veya kaçırdıkları dersi yeniden izleyebilir.
  • İçerik paylaşımı: Ders içinde öğrenciler ile doküman, video ve audio paylaşımı yapılabilmektedir. Her öğrencinin öğrenme yöntemi aynı değildir, bazılarının görsel öğrenme, bazılarının işitme, bazılarının ise okuyarak öğrenme yeteneği baskındır. Farklı formatlarda doküman ekleme özelliğiyle farklı öğrenme şeklinde sahip öğrencilere hitap edebilirsiniz.
  • Sınav Özelliği: Ders süresince ve ders bitiminde öğrencilere farklı soru türlerinde hazırlanmış sınav yapılabilir. Öğrencilerin eğitimi başarıyla tamamlayıp tamamlamadığını test edebilirsiniz.
  • Raporlama&Sertifikasyon: Öğrencilerin eğitimde ne aşamada olduklarını, başarı durumlarını raporlayarak görebilirsiniz. Dilerseniz, başarılı olan katılımcılara sertifika oluşturabilirsiniz.
  • Kağıt ve Dokümentasyon Tasarrufu: Eğitim içeriklerini ve sınavları online ortamda yapacağınız için kağıt israfından kurtulursunuz.
  • Eğitim Satışı: Eğitimlerinizin satışını VeduBox portal üzerinden yapabilir ve portal üzerinden online ödeme alabilirsiniz.